MP3 dekodér v čistém JavaScriptu

Firefox od verze 4 obsahuje podporu pro práci se zvukem – a tím není míněn tag AUDIO, ale plnohodnotné API pro práci se zvukem, nazvané Audio Data API. Prohlížeč Chrome nabízí obdobné API s názvem Web Audio API (musíte si jej ale povolit v nastavení). Pomocí tohoto API můžete přistupovat přímo ke zvukovým datům, můžete je nejen číst a zpracovávat (např. pomocí FFT), ale můžete je i syntetizovat. Samosebou – vyžaduje to rychlý JavaScriptový engine.

Bylo jen otázkou času, než někdo vytvoří MP3 dekodér. Dnes už je na světě a jmenuje se JSMad. Tento dekodér umožňuje přehrávat MP3 soubory ve Firefoxu či Chrome a o jejich dekódování se stará jen JavaScript. Jak podotýká Chris Heilmann z Mozilla Dev: „Možná si řeknete ‚A co?‘ No – můžete si pouštět MP3 ve Firefoxu bez Flashe. Odpadají problémy s 64bitovým FF v Linuxu. Můžete touto knihovnou načítat metadata z MP3 souborů. A brzo bude možné nad ní postavit samplery, mixery a sequencery.“

Zdroj: MozDev

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2251