Nový Internet Explorer: až na pár detailů dobrý…

V redakci jsme samosebou hořeli touhou vyzkoušet nový IE9 hned po jeho vydání. Po instalaci nás však čekalo jedno nepříjemné překvapení.

První test – stránka s testováním podpory rodiny technologií HTML5 – naznačovala další posun v této oblasti a lehké zlepšení oproti IE9Beta. Plus pro Microsoft. Další test vedl na stránku jsfiddle.net, kde měla betaverze problémy se zobrazením JS editorů. Ostrá verze IE9 (9.0.8112.16421 / Win7 64bit) tento problém vyřešila svérázně – nezobrazila nic, pouze „točí kolečkem“ (web v tu samou chvíli z jiného prohlížeče funguje bez problémů). Vývojářská konzole (F12) ukazuje, že „dotaz čeká na vyřízení“; totéž i po přepnutí do kompatibilního módu. Stejný problém se vyskytl i na několika dalších webech.

Řešení tohoto problému bylo kuriozní – vytvořit nový panel (Ctrl+T) a v něm otevřít stránku znovu. Některé panely jsou takto zaseklé a nekomunikují; podle rychlých testů vykazoval toto chování náhodně zhruba každý třetí vytvořený panel.  Podobný problém hlásili i jiní uživatelé, pravděpodobně půljde o nějaký specifický bug v určité konstelaci SW.

Aktualizace: Po restartu IE9 se tato chyba přestala objevovat.

Další překvápko čekalo na stránce s testováním videa. Na první pohled vypadá, že na ní nic není, pokud ale přejedete myší po ploše, objevíte uprostřed panel videopřehrávače, který je důmyslně „neviditelný“, dokud na něj nenajedete myší. Takové chování je, řekněme, nedomyšlené.

Až na tato zaškobrtnutí je práce s finálním IE9 ve Windows 7 svižná, stránky se subjektivně zobrazují rychle a fungují i komplexní weby a WYSIWYG editory (někdy, pravda, trošku podivně, ale možná bude zde příčina spíš na straně jejich autorů, resp. drakonické detekce prohlížeče „podle jména“, nikoli „podle schopností“). Podrobnější rozbor jeho schopností přineseme v nejbližších dnech, zatím po dvou hodinách používání zní verdikt poměrně optimisticky: Použitelný!

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 4

Přehled komentářů

vlkoII video play speed
Inkvizitor Re: video play speed
MW Re: video play speed
Lubos video demo
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2062