6 komentářů k článku O jaké schopnosti webových vývojářů je největší zájem?:

 1. McBig

  mé zkušenosti
  Tak z mých zkušeností mohu říct asi:
  – různé CMS a jejich úprava (není nad to napsat si vlastní CMS :D)
  – propojení s ekomerce – u nás to je hlavně ebanka a kreditky (vlastní banku ještě nemam ;( :D)
  – (x)html kódění, prostě skiny, skiny a zase jenom skiny (někdy bych ty grafiky zabil :))

  O požadavek na ActionScript sem zatím naštěstí nezakopl, i když jeden projekt tomu podobný by tu byl, ale tam by to bylo spíš o javě :). Spíš je to o přístupnosti, hlavně seo optimalizaci, použitelnosti – čím dál více o jednoduchosti pro uživatele. Javascript i když používám (jen pro "hezké" gui), všem ho vymlouvám aby se bez něj uměli obejít. Tak to asi vše … ;)

 2. gofry

  zaujímavé
  Zaujímavé, že sa tam absolútne neobjavilo nič, čo skutočne webu pomáha k úspechu – kvalitný copywriting, použiteľnosť, prístupnosť – tj. orientácia na zákazníka, nie na techniku.

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: zaujímavé
   Ono z řadou z těch věcí pravděpodobně vůbec nepotřebují otravovat vývojáře. Na copywriting budou mít určitě jiného člověka a pokud jen upravují hotový CMS, pak je základ přístupnosti i použitelnosti už prostě daný tím CMS.

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: Dík
   Tak pokud bys pixy náhodou uměl zrovna psát aplikace pro Facebook, tak po tobě asi začnu brzy loudit nějaký článek 8-)

   1. pixy

    Re: Dík
    Řekl jsem "ve většině". Facebook zrovna je pro mě velkou neznámou. Ale jen proto, že ho neznám a nezajímá mě – kdybych musel, asi by se to dalo naučit poměrně rychle. Předpokládám, že se to beztak točí kolem API, mashupů, ajaxů a podobných zviřátek, nic extra v tom nebude. Ale na článek si opravdu musíš nechat zajít chuť. ';)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=173