O zákeřnosti nepovinných parametrů v C# 4

Jiří Činčura na serveru Vývojář.cz popisuje novinku čtvrté verze jazyka C#, kterou jsou nepovinné parametry a soustředí se na jednu její problematickou vlastnosti, o které byste měli vědět. Výchozí hodnota nepovinného parametru je totiž vložena do assembly aplikací, které metodu s nepovinným parametrem volají. Pokud výchozí hodnotu parametru změníte, nesmíte zapomenout překompilovat i všechny aplikace, které ji volají, jinak budou stále používat hodnotu původní. Jiří Činčura proto radí:

Pokud tedy hodláte využít volitelných parametrů v nové verzi jazyka C#, je třeba velmi dobře promyslet, zdali se hodnota opravdu nikdy nezmění a je možné ji takto zadat. V opačném případě je třeba vynutit překompilování všech aplikací, které vaši knihovnu využívají. Nebo použít „staré dobré“ overload metody.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=449