Připravovaná Opera 10 naráží na problém detekce prohlížečů. Je rozpoznána jako Opera 1

Připravovaná desátá řada prohlížeče Opera, jejíž alfa verze nedávno vyšla, čelí nečekanému problému. Některé systémy detekující verze prohlížečů ji detekují jako prohlížeč Opera verze 1 a přesměrovávají uživatele na výzvu k upgrade jejich prohlížeče.

Důvod? Nikoliv nepodobný problému Y2K. Prohlížeč Opera je totiž pravděpodobně první prohlížeč, který se při číslování verzí dostal do dvouciferných čísel. Ukazuje se, že některé detekční systémy se při detekci zabývají pouze první číslicí a zbytek ignorují. Proto je nejnovější Opera 10 jimi identifikována jako (dnes již zastaralá) Opera 1.

Myslíte, že Opera počká, až jednotlivé weby problém vyřeší, nebo začne maskovat Operu 10 za jednociferné verze? Postihne jednou stejný problém i další prohlížeče? Druhým v pořadí je Internet Explorer.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=350