Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Opera Turbo nyní dostupná pro časově omezené testování

Opera Turbo nyní dostupná pro časově omezené testování

Zprávičky Webdesign

Opera Turbo je optimalizační a komprimační nástroj na straně serveru, který poskytuje významné zrychlení prohlížení stránek, pokud máte k dispozici pouze pomalou linku, tím, že zmenšuje velikost přenášených dat.

Opera Turbo komprimuje text, obrázky a podporuje i Ajax a pluginy, některé se ovšem stáhnou až po kliknutí. Opera tvrdí, že Opera Turbo zmenší velikost přenášených dat až o 80%. Více se můžete dozvědět v oficiální zprávě o vydání.

Upozorňujeme, že testování je časově omezené a jeho výsledky pomohou Opeře se rozhodnout, jakým směrem se ve vývoji Opera Turbo dále ubírat. Je v plánu, že Opera Turbo bude součástí nových verzí desktopových verzí Opery.

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
warning

Spíš varujeme před bezpečnostním problémem. S Operou mini a nějakou tou bezvýznamnou poštou to ještě jde, ale kdo si dobrovolně nechá procházet všechny svoje dotazy na stránky i u desktopový verze přes servery Opery (doplň jakkoliv: Googlu, Sunu, Applu, Microsoftu…), je naivní, a nic, než aby na to doplatil, aby se probudil, si nezaslouží.
Těch pár ušetřenejch pikosekund u běžný ADSLky nestojí za nic, natož za soukromí a ukládání si logů na cizím serveru. Natož na serveru firmy, která má šéfa imbecila.

dallas

Nielenze nerozumiete pisanemu textu (OperaTurbo je pre pomale a datovo obmadzene pripojenia), ale naozaj chcete tvrdit, ze vsetky ostatne servery, provideri a stranky su pre Vas bezpecne a nezaznamenavaju si ziadne informacie o Vas? Kde to zijete?

warning

Opravdu si myslíte, že méně zdatní PC uživatelé se zajímají nebo budou zajímat o to, jaký mají připojení, pokud jim třeba v defaultu Opera tuhle funkci zapne? Nebo dokonce, aby se zajímali o to, v čem je tahle funkce problematická, pokud jim to někdo neřekne? Netvrdim, že takoví si to přečtou třeba tady, to je absurdní, ale o týhle informaci by se mělo mluvit velmi hlasitě všude, kde to jde.
Ale se svými méně zdatnými známými třebas taky, samozřejmě. Pak už to je na nich, jestli jim to skutečně vadí nebo ne.

A pokud jde o druhou část, jde o to, čemu se říká *dobrovolně*. Navíc mnoho informací se dá chránit (cookies, skripty, proxy, ssl…).
O problému os. dat na Facebooku a jiných sociálních službách/sítích se tu léta taky nemluvilo, a je dobře, že se začalo. Protože dneska se lidi najednou strašně divej, když jim někdo řekne něco, co my jsme věděli hned od začátku a divili jsme se, že lidi *dobrovolně* sdělujou svoje os. data, adresy, dovolený, zaměstnání, kde jsou, co jsou, kde bydlí, jak starý mají děti, kam choděj do školy… komukoliv na zeměkouli. Stejně tak se mohli postavit na náměstí a vyřvávat to tam, a dokonce by i udělali mnohem líp pro svý soukromí.

cleb

V defaultu to v pc verzi určitě nebude, to by byla pro operu sebevražda – "a proč jsou najednou v opeře ty obrázky takové hnusné?" Navíc BFU si operu určitě nebude instalovat. Kdo je schopný nainstalovat operu, je schopný i vypnout takovouhle funkci.
No a že se to prohání přes nějaký server? No a co, google už stejně ví všechno, tak proč by něco neměl vědět i opera software. Člověk nesmí být moc paranoidní, jinak si taky můžete nasadit na hlavu alobalovou čepici, aby mimozemšťani nemohli číst vaše myšlenky :-)

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.