Opera testuje Turbo verzi

Opera Turbo je v zásadě normální prohlížeč Opera, která navíc obsahuje technologii z Opery Mini komprimující přenesená data. To se hodí obzvláště v případě, kdy máte pomalé připojení. Web vám pak bude fungovat rychleji a také méně utratíte.

Opera Software před časem vydala testovací verzi Opery Turbo (odkazy pro stažení). Jedná se o alfa verzi Opery řady 10 (ano té řady, co plně splňuje test Acid3), která obsahuje v levém dolním roku ikonu s červených tachometrem. Pokud na ni kliknete, zapne se Turbo režim a Opera pak nebude komunikovat s webovým serverem přímo, ale skrze speciální proxy pomocí svého (komprimovaného) protokolu. Na tachometru se objevuje číslice odhadující, kolikrát bylo načtení stránky rychlejší.

Podle našich testů fungují webové stránky v Turbo režimu prakticky stejně jako normálně. Na první pohled si určitě všimnete komprimovaných obrázků. O tom, že byste Turbo režim neměli používat pro přenos citlivých dat, se snad ani nemusíme více zmiňovat. Více se Opeře Turbo dozvíte v jejím oficiálním představení. Jaké s ní máte zkušenosti? Fungují vám v ní všechny stránky?

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 2

Přehled komentářů

Dlouhán Dnes?
Martin Hassman Re: Dnes?
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=695