Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Označení „HTML5“ zdrojem falešných nadějí a dezinterpretací

Označení „HTML5“ zdrojem falešných nadějí a dezinterpretací

Zprávičky Webdesign

Nálepky:

Na problém, spojený s nárustem popularity termínu HTML5, upozorňuje článek na serveru InfoWorld. Protože neexistuje zatím žádná „opravdová“ specifikace, která by jasně řekla, co je a co není HTML5, motají se různé výklady a každý si tento pojem ohýbá dle vlastních potřeb či zájmů. Dle jednoho výkladu je pak IE9 prohlížečem s nejlepší podporou HTML5, dle jiného pak Chrome… W3C pak nabízí „HTML5 logo“, které rozhodně nepřispělo k vyjasnění výkladu. Tato situace vede jednak k nereálným očekáváním, jednak ke sporům, které plynou z nejasností.

Zde na Zdrojáku se snažíme tam, kde by mohl být výklad nejasný, ponechat „HTML5“ pro samotný značkovací jazyk; pokud otřebujeme termín, zahrnující i různá JS API či novinky v CSS, volíme „rodinu technologií HTML5“.

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.