Paul Rouget: „IE9 rozhodně není moderní prohlížeč“

Paul Rouget, technologický evangelizátor Mozilly, ve svém článku Is IE9 a modern browser? poukazuje na rozpor mezi proklamovanou „stoprocentní podporou CSS3“ a „99% podporou HTML5“ podle W3C testů, a velice nízkým hodnocením v testech typu Caniuse nebo HTML5Tests. Podle MS jsou tyto testy nepřesné, protože pouze testují to, zda prohlížeč funkce podporuje nebo ne. Rouget oponuje, že testy W3C, převážně vytvořené Microsoftem, jsou spíš unit testy pro samotný Microsoft (ačkoli nepopírá jejich užitečnost).

V článku vyjmenovává technologie, které v IE9 RC nejsou podporované (AppCache, Web Workers, File API, WebGL, HTML5 Forms, …) a srovnává je s technologiemi, které IE9 má a jiné prohlížeče ne (text-overflow a Calc).

V zájmu neutrality nutno podotknout, že Rouget pracuje pro konkurenční značku. Přesto nelze jeho výhrady paušálně odhodit coby konkurenční boj – tvrdá data, která v článku prezentuje, jsou neoddiskutovatelná a chybějící podpora některých technologií je realitou.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 5

Přehled komentářů

hambee IE9 vs. FF4
sidik Re: IE9 vs. FF4
blizzboz Re: IE9 vs. FF4
josefrichter Re: IE9 vs. FF4
bauglir Ale no ták...
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2004