Pozvánka na Mezinárodní den NodeSchool

Termín: sobota 23.5.2015

Místo: Coolworking, Hradec Králové

Registrace a podrobnější informace: http://srazy.info/nodeschool/5323

NodeSchool je komunitní projekt poskytující vzdělávací kurzy zaměřené na JavaScript a Node.js. V sobotu 23.5. se bude po celém světě konat série školení NodeSchool, v Hradci Králové se zapojíme taky.

Akce je určena pro všechny zájemce – od nováčků bez znalosti JavaScriptu až po zkušené programátory používající Node.js u každodenní práce. Jedinými požadavky jsou vlastní počítač a schopnost porozumět anglicky psanému textu.

Proč vlastně JavaScript a Node.js?

Přesto, že JavaScript patřil dlouho mezi ty méně elegantní jazyky, tak dnes je de facto nejrozšířenější platformou. Aplikace napsané v JavaScriptu běží na všech typech zařízení: od desktopových počítačů, přes tablety a mobily, až po chytré zařízení označované jako „Internet of Things“. Node.js posouvá hranice ještě dál, do oblasti výkonných serverových řešení schopných zpracovat tisíce požadavků za vteřinu. 

Praktické zkušenosti ukazují, že Node.js umožňuje vývojářům dodat požadovanou funkcionalitu rychleji, v menším počtu lidí, a to při zachování výrazně vyššího výkonu, než je obvyklý u tradičních aplikací napsaných v Javě nebo .NET. Tyto výhody si uvědomuje čím dál víc firem, a tak dnes poptávka po Node.js vývojářích výrazně převyšuje nabídku.

Pojďte se sami přesvědčit, co všechno je dnes možné napsat v JavaScriptu, a naskočte na nový vlak, který se právě teď rozjíždí se šílenou rychlostí!

Ladislav Prskavec pracuje jako leader SRE Teamu v Oracle Apiary. V současné době jej kromě programování v NodeJS a Ruby baví především další jazyky jako je Go Lang, R a nástroje pro automatizaci infrastruktury jako Ansible a Docker. Autor je aktivní evagelista v používání verzovacích systémů a continuous delivery.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=14698