Přinese Google Dart konec JavaScriptu?

Podle neověřených zpráv vyvíjí Google jazyk Dart (dříve Dash), který je zaměřen na oblast využití, v níž zatím neotřesitelně kraluje JavaScript, totiž skripty v prohlížeči. Google, který staví intenzivně na webových technologiích, potřebuje rychlý klientský skriptovací nástroj. K němu jsou možné dvě cesty – rozšíření a vylepšení JavaScriptu a jeho engine, nebo navržení nového jazyka, který bude lépe použitelný pro běžné programátory, snáze refaktorovatelný atd. Dart by měl běžet ve vlastním VM, měl by fungovat jak na serveru, tak v prohlížeči, a měly by existovat kompilery do JS pro prohlížeče, které Dart nebudou podporovat.

Pozornost se teď upírá ke konferenci GOTO Aarhus, kde by měly být zveřejněny podrobnosti o tomto jazyku v úvodní keynote. Po desátém říjnu tedy bude jasněji – bude to jazyk, na který mnozí vývojáři čekají?

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 17

Přehled komentářů

prokop jasně
Tim kutil Taylor Re: jasně
jinej kutil Re: jasně
raistm Re: jasně
v6ak Re: jasně
paranoiq Re: jasně
v6ak Re: jasně
Georgeek Re: jasně
and rozhodne pozitivum
Pavel Cvrček Trochu se bojím
Ladislav Thon Silný Názor (TM)
blizz Re: Silný Názor (TM)
Ladislav Thon Re: Silný Názor (TM)
v6ak Re: Trochu se bojím
Diskobolos Jsem klidný, nic takového nenastane...
liborse Re: Jsem klidný, nic takového nenastane...
miroslavp Re: Jsem klidný, nic takového nenastane...
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2360