13 komentářů k článku Proč lidé nepřispívají do open source projektů?:

 1. Program

  To přece víme, aneb

  Proč ekonomiky socialistických zemí jdou do háje, když je možné vše optimálně koordinovat?

  1. marwyn

   Re: To přece víme, aneb

   Proč se domníváte, že chování velkého množství lidí lze optimálně koordinovat?

   1. Jalovec

    Re: To přece víme, aneb

    Optimálně z hlediska řízené většiny nebo řidiče? ;-)
    Jednoznačná odpověď – první případ je prakticky nemožný, proto se např. střídají u moci pravicové/levicové strany… nebo platí méně/více populistické? ;-)

   1. Radovan

    Re: To přece víme, aneb

    Ty jdou do háje opakovaně, říká se tomu krize, a ta u nás podle nejlepšího ministra financí vůbec, ale vůbec není :-D

    1. Jimmy

     Re: To přece víme, aneb

     Ten náš ministr financí ovšem říkal něco trochu jiného. Říkal, že nám nehrozí žádná finanční krize a to je a byla pravda. U nás se žádná banka na pokraji krachu či za ním neocitla.

 2. rooobertek

  nemám ako

  Ja som sa zastavil párkrát na tom, že na nete sa väčšinou platí cez paypal alebo kreditku. Nemám.

  1. František Kučera

   Re: nemám ako

   A čím bys platil?

   (i když osobně si taky myslím, že odrazující není až tak, že člověk obětuje pár korun, jako spíš ta administrativa s tím spojená)

 3. harvie

  KISS

  „Nemám čas“, „Nevím čím a kam přispět“ a „Nejsem si jist, jestli na to mám“

  tusim, ze vsechny tyto problemy se daji vyresit, pokud projekt bude pouzivat oblibeny programovaci jazyk, bude jednoduchy, dobre okomentovany, kazdy soubor bude nazorne pojmenovany a bude obsahovat jenom „par“ radku, ze kterych hned bude videt o co jde. take je zadouci pouzivat jiz hotovy kod, aby nebylo nutne se prodirat kodem, kde se resi trivialni nebo neprehledne problemy (naco vlastni parser regexpu?). jinak receno bude pouzita KISS strategie.

  potom je uz jen ukazat uzivateli, jak je ten kod prehledny a ze ta promenna, nebo podminka, kterou by rad vylepsil je uplne na rane. jenom poslat patch…

 4. Karel

  Celkem pochopitelné...

  Ta anketa je zajímavá, ale jejím úzkým místem je, že se nezaměřuje na žádnou určitou skupinu. Že řada lidí nepřispívá do open source projektů, protože neumí programovat nebo nemají čas, to se asi dalo očekávat. Zajímavé to začne být až ve chvíli, kdy se začnete ptát lidí, kteří by měli čas a i by uměli přispět, ale přesto nepřispějí. Pokud ale z ankety škrtneme možnosti A, B, D a G, je respondentů tak málo, že to ani nic neřekne.

  Osobně bych volil variantu C – v dobách na VŠ jsem zkoušel přispívat, ale většina open source projektů druhé poloviny devadesátých let o drobné příspěvky anonymní komunity nestála.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1109