Startuje Junior Internet 2011

Již podvanácté mají talentovaní mladí lidé příležitost předvést své schopnosti a dovednosti v internetových soutěžích projektu Junior Internet. Až do 15. února 2011 se do nich mohou přihlašovat se svými webovými stránkami, internetovými projekty, grafickými pracemi či esejemi o Internetu. V březnu pak budou moci porovnat své schopnosti se svými vrstevníky na tradiční konferenci Junior Internet.

Junior Internet je určen talentovaným dětem a mladým lidem do 18 let, kteří se aktivně věnují Internetu. Cílem projektu je být pro ně odrazovým můstkem a podporovat je v jejich dalším rozvoji. „Junior Internet umožnil mnoha mladým lidem zviditelnit sebe a své projekty a získat zajímavé kontakty, díky kterým mohli naplno rozvíjet svůj potenciál. Mnoho z bývalých účastníků dnes patří k úspěšným internetovým podnikatelům, zkušeným odborníkům nebo webovým vývojářům a i letošní ročník jistě představí vynikající projekty vytvořené talentovanými mladými lidmi,“ říká koordinátor projektu Kamil Zeman.

Od dnešního dne se mladí lidé na adrese www.juniorinter­net.cz mohou přihlašovat do některé ze čtyř soutěžních kategorií Junior Internetu. V rámci dvanáctého ročníku byly vyhlášeny soutěže:

·         JuniorWeb – soutěž webových stránek a internetových projektů

·         JuniorDesign – soutěž designů a grafických návrhů

·         JuniorText – soutěž textů na téma „Komunikace mezi lidmi v roce 2020“

·         JuniorErb – soutěž webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa, školy či veřejnou zprávu

Uzávěrka soutěžní je 15. února 2011. Vyhlášena je rovněž speciální cena Nadace Vodafone, generálního partnera projektu, pro neziskové internetové projekty vytvářené mladými lidmi, které jsou obecně prospěšné a pozitivně přispívají okolí. Vítězný autor si odnese mobilní telefon a poukaz na volání v hodnotě 5000 Kč. „Nadace Vodafone dlouhodobě podporuje iniciativy na podněcování kreativity mladých lidí a technologických inovací, které jsou prospěšné širokému okolí. Rádi proto dáme opět příležitost mladým internetovým nadšencům představit své projekty a naši cenu věnujeme těm, které nejvíce pozitivně ovlivňují své okolí.“ říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone.

Zdroj: TZ Junior Internet

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1855