Vyhledávač Seznamu začal podporovat mikroformát geo

Fulltextový vyhledávač Seznamu podporuje mikroformát geo. Oznámili to včera vývojáři na blogu vyhledávače. Tento mikroformát slouží k zadání zeměpisné polohy sémantickým způsobem přímo do HTML stránky. Pokud webová stránka obsahuje mikroformát geo a je zobrazena ve výsledcích vyhledávače Seznamu, objeví se pod ní odkaz „Zobrazit na mapě“. Tento odkaz otevře mapu s použitím souřadnic z mikroformátu geo, který nalezl na příslušné stránce.

ČTĚTE K TÉMATU: Seriál Kódujme sémanticky s mikroformáty

Vyhledávač Seznamu je prvním českým fulltextovým vyhledávačem, který podporuje mikroformáty (dosud mikroformáty podporovaly pouze katalogy, např. Zlaté stránky nebo 1188.cz), a předběhl v tomto směru i vyhledávač Google, který dosud s mikroformáty pracovat neumí (mikroformáty jsou podporovány pouze v aplikaci Google Maps). Nejkomplexnější podporu mikroformátů v tuto chvíli má vyhledávač Yahoo.

Podle našich zkušeností zatím mnoho stránek mikroformát geo neobsahuje, to se pravděpodobně s jeho podporou v Seznamu velmi rychle změní. Pokud si chcete práci s mikroformáty vyzkoušet i bez Seznamu, použijte například rozšíření Operator. Více k tématu: Operator: snadná práce s mikroformáty ve Firefoxu.

Vystudoval jsem biochemii. Vymyslel a založil Zdroják. Aktuálně ho vedu. Nejsem váš hodný tatínek. Nebudu vás brát za ručičku. Dělám tu zlého moderátora. Smiřte se s tím!

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=460