7 komentářů k článku W3C připravuje redesign:

 1. Petr Staníček

  RE: W3C připravuje redesign
  OMG, no to je neštěstí. Ať si někdo na stávající verzi zkusí najít – co já vím – specifikaci XPath a pak zkusí totéž na té nové. Já nenašel. Usability pláče.

  1. luboskmetko

   RE: W3C připravuje redesignRE: W3C připravuje redesign
   Tak som to skusil – stara verzia 2 kliky, nova verzia 4 kliky a viac skenovania stranok ocami. Napriek tomu by som to nevidel az tak zle, po chvili pouzivania sa mi nova verzia zacina pacit a zacinam sa v nej orientovat.

   Nebolo by ale zle, keby napriklad na stranke http://beta.w3.org/standards/ v ramci tych kategorii standardov bol pod kazdym tym 1-2 riadkovym popisom zoznam odkazov na najcastejsie navstevovane standardy namiesto toho, ze su tam neprelinkovane v texte.

   1. Petr Staníček

    RE: W3C připravuje redesignRE: W3C připravuje redesign
    Hm. Ale to jste asi musel vědět, pod jakou kategorií to hledat. Já to nevím a najít se mi to prostě nepodařilo.

    1. luboskmetko

     RE: W3C připravuje redesignRE: W3C připravuje redesignRE: W3C připravuje redesignRE: W3C připravuje redesign
     No ani nie, skor to bolo take nahodne preklikavanie. Tusim, ked som to nevidel na hlavnej stranke, klikol som na Standards a potom som pri tych kategoriach pozeral, kde je najviac technologii s X v mene :) Bolo to asi pri XML Core Technology, tak som to skusil a tam som potom po chvili zbadal v strede link na XPath.

     Kludne som sa tam ale mohol zamotat ovela viac – davam za pravdu, ze oproti sucasnej verzii, kde stacilo zarolovat v abecedne zoradenom lavom stlpci dole a kliknut na XPath je to ovela menej intuitivne.

  2. Martin Hassman

   RE: W3C připravuje redesign
   Když jsem nový design prvně uviděl, tak jsem taky hned zkusil na něm najít nějakou specifikaci a rovněž jsem pohořel. Jsem zvědav, jak bude vypadat finální verze. Ono ale přiznejme si to – ani stávající web to nemá zrovna dobře udělané, jen si na to už člověk za ta léta nějak zvykl.

   1. Petr Staníček

    RE: W3C připravuje redesign
    Přinejmenším ale stávající verze má ten seznam technologií v levém sloupci – což je můj startovní bod při mých sporadických návštěvách W3C, přes nějž se vždycky rychle dostanu k tomu, co hledám. Prosté, ale velmi účinné.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=598