W3C vydalo nová pravidla přístupnosti WCAG 2.0

Nová pravidla přístupnosti popsaná dokumentem WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines) vydalo včera W3C ve finální verzi. WCAG 2.0 přináší odlišný pohled na přístupnost webu, snaží se držet krok se současnými trendy a vyhovět aktuálním požadavkům (pro srovnání JavaScript, který byl dříve považován za nepřístupnou technologii, bude podle nových pravidel při splnění jistých podmínek považován za přístupný).

Matt May z Webstandards.org k tomu říká: S WCAG 2 již neplatí „nepoužívejte XY“. Je nyní na vás, na vývojářích, abyste obsah učinili přístupným bez ohledu na to, jakou technologii použijete.

Sami autoři označují WCAG 2.0 za počátek nové éry přístupnosti webu, vhodnější jak pro tvůrce obsahu, tak pro handicapované uživatele. V češtině nová pravidla komentuje Luboš Plotěný na Přístupnost.cz. Kromě základního dokumentu WCAG 2.0 vyšla i řada pomocných dokumentů podrobněji rozebírajících jednotlivé body přístupnosti. (Tisková zpráva)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=328