Dvě zajímavá rozšíření Firebugu: XRefresh a FirePython

Na včerejším srazu příznivců Ruby v Praze představil Antonín Hildebrand dvě zajímavá rozšíření Firebugu ze své dílny. Nástroje zatím používá on sám, nejsou nijak posvěcené stabilitou, ale jsou natolik zajímavé, že je zde i přesto představíme.

Rozšíření XRefresh (zdrojový kód) je nástroj pro všechny, kdo potřebují často upravovat kaskádové styly. Pomůže vám v případě, že se upravované soubory nachází na stejném stroji jako váš prohlížeč se spuštěným Firebugem. Pomocí XRefresh nastavíte, které soubory a adresáře má systém automaticky sledovat, a v případě, že dojde k jejich změně, budou v prohlížeči okamžitě aktualizovány. Včerejší prezentace, ve které Tonda okamžitě po každém stisknutí tlačítka uložit v editoru viděl změnu v prohlížeči byla omračující (již žádné přepínání z editoru do prohlížeče a obnovování stránky). Pokud máte dva monitory, na kterých si zobrazíte jak editor, tak prohlížeč, možná nebudete muset během celé úpravy ani jednou přepnout z editoru do vašeho prohlížeče). Nástroj funguje na Macu i Windows a sleduje změny jakýkoliv souborů (nejen kaskádových stylů zmíněných výše).

Rozšíření FirePython (screenshot, zdrojový kód) vychází s logovacího nástroje FirePHP a umožňuje zasílání ladicích informací z Google App Engine prostřednictvím hlaviček HTTP na klienta, kde je Firebug ve své konzoli zobrazí. Součástí jsou výpisy proměnných a zásobníku, k jejichž procházení je využito uživatelsky optimalizovaného rozhraní Firebugu.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 8

Přehled komentářů

Finta Mohlo by to byť pekné
Antonin Hildebrand Re: Mohlo by to byť pekné
2laak XRefresh
2laak nefunkcny XRefresh
Zuse X4 Re: nefunkcny XRefresh
2laak Re: nefunkcny XRefresh
Zuse X4 Re: nefunkcny XRefresh
2laak Re: nefunkcny XRefresh
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=559