Na konferenci Devel.cz vystoupí ti nejlepší, které jsme dokázali přemluvit

Kdo bude přednášet na konferenci Devel.cz? Proč ji Michal Illich začal pořádat? Je v ČR vůbec ještě místo pro další vývojářské konference? A jak to dopadlo s přihlašováním na Devel.cz? Na to zkusíme odpovědět v dnešním článku.

Mezi vývojářské akce letošního léta se zařadí i letní konference Devel.cz, kterou pořádá náš partnerský server. Proběhne 12.7. v NTK Praha, přednášet budou Jakub Vrána, Lex Vjatkin, Jan Král, Daniel Steigerwald, Dušan Janovský, Jiří Knesl a David Grudl. Součástí bude také startupový blok.

Zlevněné registrace (dole na http://devel.cz/konference) jsme prodloužili do tohoto pátku. Hlavního organizátora konference Michala Illicha jsme se zeptali na pár otázek.

Proč pořádá Devel.cz vývojářskou konferenci?

Jsem původem vývojář, tak mi záleží na tom, abychom českou vývojářskou komunitu podporovali. Poslední rok pořádáme soukromé workshopy pro 20–30 lidí na různá vývojářská i adminská témata a poslední workshop už přerostl kapacitu našich kanceláří, tak to chceme posunout do vyšší úrovně. Zároveň jsme chtěli pozvat inspirativní lidi z oboru, o kterých víme, že dělají zajímavé a inovativní věci.

Je v ČR vůbec ještě místo pro další vývojářské konference?

To uvidíme :) Velká konference o webu je tu jediná (ostatně WebExpo jako Zdroják podporujeme), pak existují firemní akce, existují specializované konference kolem mobilního vývoje, existují nadšenecké akce po hospodách, atd. Vyloženě specializovaná konference pro webové vývojáře tady myslím není, ale uvidíme, jestli ji dostatečně nenahrazují ty výše zmíněné akce.

Není zrovna obvyklé pořádat konferenci v létě. Počítáš, že přijde dost lidí?

Termín vznikl jednoduše – Jakub Vrána je tu od 2. do 13. července, první týden v červenci jsou nějaké svátky, tak nám nezbylo moc možností. Prázdniny jsou výhoda i nevýhoda zároveň: ano, někdo je na dovolené. Na druhou stranu, často jsou i klienti vývojářů nebo jejich manažeři na dovolené a vývojáři mají víc času. Malou výhodou je i menší obsazenost konferenčních sálů.

Čím se Devel.cz konference liší od “těch ostatních”?

Chceme ji udělat intenzivní a dostupnou. Intenzivní znamená, že v jediný den vystoupí ti nejlepší, které jsme dokázali přemluvit. Dostupná znamená, že nebude stát necelých 6 tisíc jako WebExpo, ale pouze přibližně tisícovku.

Co bude dál? Plánuješ pořádat Devel.cz konferenci častěji a vytvořit nějakou tradici?

Je těžké úspěch vyhodnocovat ještě před začátkem. Obecně bych rád dělal konferenci každý rok, ale pokud o ni bude malý zájem, tak se vnucovat nebudu :)

Součástí bude Startup blok, jak ten zapadá to téhle konference?

Každý lepší vývojář má vždy otevřenou možnost postavit si vlastní startup. Dokonce na pohovorech vídám často, že vývojář má kromě zaměstnání ještě nějaký vlastní projekt. Chtěl bych vývojářům trochu víc tenhle svět přiblížit v sérii rychlých prezentací (přibližně 12 vystupujících, každý s průměrně 7 minutami). Z jednotlivých týmů přijdou obvykle jejich techničtí spoluzakladatelé, tedy nepůjde o “prodejní” prezentace, ale o představení problémů a technologií.

Před časem tu byla velká diskuse nad tím, že pro přístup na Devel.cz je třeba přihlášení (byť přes více možností: Twitter, Google, Linkedin). Od té doby uplynulo pár měsíců. Jak to vidíš zpětně, považuješ to za dobrý krok?

Je to super. Když srovnám kvalitu diskuzí za touhle “bránou”, tak je viditelně lepší než na fórech či diskuzích pod články, kde registrace není. Zároveň nám to umožní poskytovat další služby jako personalizovanou zeď příspěvků pro každého přihlášeného uživatele (to uvedeme přibližně za měsíc).

Program konference, registraci a další údaje najdete na stránce http://devel.cz/konference

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 6

Přehled komentářů

RDa Ach..
Jarda Re: Ach..
jarin Re: Ach..
tdvorak Re: Ach..
Ladislav Thon Re: Ach..
Jaroslav Martinec Re: Ach..
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3678