Ukažte se: jaké nástroje používáte? / Hlasování skončilo

Konec roku je období, kdy se s oblibou rekapituluje a shrnuje (nemáme na mysli sníh, ale fakta). Rozhodli jsme se v redakci, že této zvyklosti vyhovíme, a uspořádáme anketu mezi vámi, webovými vývojáři, podnikateli, evangelizátory – zkrátka mezi lidmi od webu, a trošku se podíváme na to, jak to v ČR s webovými technologiemi vypadá.

Vánoce jsou čas klidu a míru, proto pojďme opustit neplodné spory o budoucnost programovacích jazyků a o to, čí technologie je nejlepší a kterou mohou používat jen žabaři. Pojďme si v nekonfliktní anketě zkusit zjistit, jak na tom v ČR jsme. Výsledky nám pak – jak se říká – nastaví zrcadlo.

Autor: todorov40 @ sxc.hu


Několik organizačních připomínek: Anketa je rozdělena na pět stránek, na každé je jen pár otázek – na oblíbené programovací jazyky, prostředí, verzovací systémy, webové služby… U většiny otázek lze vybrat víc možností a u většiny je k dispozici i textové pole, pokud byste chtěli zmínit nějaký nástroj, který je váš oblíbený a který v možnostech nebyl. Anketa je anonymní a používá Google Docs.

Co bude výsledkem ankety? Výsledkem bude obraz o webových vývojářích samotných. Žádné výhry, žádné předávání cen, nanejvýš pokýveme hlavou a řekneme si: Aha, nojo… A třeba se zamyslíme, nebo najdeme mezi oblíbenci ostatních vývojářů tip, na co se zaměřit.

Proč je anketa jen o webu? Proč tam nejsou třeba otázky na oblíbený open source projekt? Protože jsme server o webových technologiích a protože jsme se rozhodli, že chceme dělat anketu o webových technologiích a o nástrojích, co používají weboví vývojáři.

Jak je zajištěno, že nikdo nebude hlasovat víckrát a neznehodnotí tak výsledky? Nijak. Dospělý člověk nemá důvod něco takového dělat – nejde o závod, nezíská tím nic pro sebe ani pro ty, pro které bude hlasovat.

Ale co když to přece jen někdo takhle zmanipuluje? Tak budou výsledky na nic, dotyčný bude mít příjemný pocit z toho, že ostatním něco pokazil, a bude si moci připadat jako velkej hacker.

Tak k čemu to všechno je? I kdyby někdo zmanipuloval výsledky, tak stále zůstanou  tipy na zajímavé nástroje či jazyky, které třeba zaujmou další čtenáře – a to není málo.

Proč v otázce o XXX chybí možnost YYY? Je tam možnost „Ostatní…“, tam ji napište.

Co když např. nepoužívám PHP, co mám napsat do otázky o PHP frameworcích? Nic, vynechejte ji.

Kdy se dozvíme výsledky? Počítáme, že mezi svátky nebo začátkem ledna.

Anketa

Můžete hlasovat buď zde přímo v IFRAME, nebo na příslušné stránce.

Použijte prosím formulář

Děkujeme

Můžete se podívat i na průběžné výsledky.

Komentáře: 24

Přehled komentářů

jehovista Proc neni v nabidce databazi Oracle?
Zdenek Re: Proc neni v nabidce databazi Oracle?
jehovista Re: Proc neni v nabidce databazi Oracle?
Aleš Roubíček Re: Proc neni v nabidce databazi Oracle?
jehovista Re: Proc neni v nabidce databazi Oracle?
m. Perl/Catalyst
Vrtak-CZ Ostatní - Ostatní
Vrtak-CZ Re: Ostatní - Ostatní
Pepa Re: Ostatní - Ostatní
Vrtak-CZ Re: Ostatní - Ostatní
Nox Re: Ostatní - Ostatní
josefrichter Re: Ostatní - Ostatní
cdome Viditelné výsledky
Martin Malý Re: Viditelné výsledky
cdome Re: Viditelné výsledky
Martin Malý Re: Viditelné výsledky
Michal Augustýn formulace
Martin Malý Re: formulace
Michal Augustýn Re: formulace
David Grudl Možnost vybrat více variant
bakerman Re: Možnost vybrat více variant
Martin Malý Re: Možnost vybrat více variant
biq skoda
PHX Vysledky
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3385