Český překlad kontrolního seznamu pro WCAG 2.0

Nová specifikace WCAG 2.0 nemusí být pro každého jednoduchá na pochopení, a proto server WebAIM vydal seznam bodů, které vám pomůžou s používáním WCAG 2.0 v praxi. Radek Pavlíček a Roman Kabelka tento dokument přeložili do češtiny: Kontrolní seznam pro WCAG 2.0.

Jedná se o jednoduchý seznam, jehož smyslem je prezentovat principy a techniky metodiky WCAG 2.0 srozumitel­nějším a snáze pochopitelným způsobem. Jazyk dokumentu byl významně změněn a zjednodušen oproti oficiální specifikaci WCAG 2.0 proto, aby její požadavky bylo možné snadněji otestovat. Ačkoliv tento dokument může být velmi užitečný při testování přístupnosti a vyhovění požadavkům WCAG, doporučujeme v případě potřeby ověření shody s aktuálními požadavky WCAG 2.0 použít originální dokumentaci.

(Zdroj: POSLEPU)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=612