Code in the Dark – zkouška špičkových kodérů v pražském Swim Clubu

Code in the Dark se po třech letech vrací do Prahy! Akce pod taktovkou firmy Avocode bude 21. září vrcholnou afterparty konference WebExpo. Tma, dramatická hudba a osvětlení jen pomocí laserů a několika rozsvícených monitorů.

Atmosféra celosvětově známé akce Code in the Dark před třemi lety přilákala do kanceláří Avocode 18 soutěžících a okolo sta diváků. Princip soutěže je jednoduchý – do 15 minut napodobit screenshot UI designu pomocí HTML a CSS.

“Jelikož vyvíjíme software, který přímo ovlivňuje práci vývojářů a designérů po celém světě, před třemi lety jsme jako rozjíždějící se startup snažili oživit českou kodérskou scénu poměrně netradiční party, na které je sice hudba, ale hlavní stage patří developerům. Setkalo se to s úspěchem, a tak bychom to po pár letech rádi zkusili znovu,” vysvětluje Petr Brzek, spoluzakladatel pořádajícího startupu Avocode.

Avocode, jako partner konference WebExpo, letos spojí závěrečnou afterparty právě s programem akce Code in the Dark. Divácký vstup je tedy otevřen všem účastníkům WebExpa a soutěžit v pavouku 18 kodérů může prakticky každý – stačí se zaregistrovat. Celkem bude tedy devět kol po 15 minutách. Každý kodér dostane náhled jednoduchého designu (např. přihlašovací formulář do nějaké aplikace), který bez pomoci prohlížeče musí nakódovat v HTML a CSS. Zbytek je na hodnocení publika – pomocí aplikace Mentimeter budou totiž všichni účastníci akce hodnotit, jak moc se nakódovaný design podobá předloze.

Výherce se může těšit na dva lístky na WebExpo 2020, Avocode licenci pro celý tým na rok zdarma, speciální limitovanou láhev Žufánek, a hlavně titul nejlepšího kodéra. Akce začne v sobotu 21. září v 18:30 v pražském klubu Swim a o zvuk se postarají DJs z uskupení Macrosmatic.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=23220