Jak se hledají vývojáři?

Nedávno se objevilo několik článků zabývajících se tématikou náboru vývojářů do firem, které stojí za přečtení.

První příspěvek napsal Rikki Fridrich s názvem Ako korporácie lákajú zamestnancov (a prečo im to nejde). Zmiňuje například:

Na čom nezáleží:

  • Veľkosť, stabilita a prosperita firmy. Rok vzniku, počet zamestnancov ani výška obratu nikoho nezaujíma. Že ste veľkí a stabilní sa očakáva automaticky.
  • “Zamestnanecké výhody”. Ak to nenapíšete konkrétne, znamená to stravenky, vodu, sickdays. Nič z toho nie je považované za zamestnaneckú výhodu (viď nižšie). Buďte konkrétni

Další článek napsal Martin Malý pod názvem Náborový inzerát, který vaše HR oddělení nenapíše…, kde píše:

Plat je jasná součást práce. Pracuju proto, abych dostal mzdu, nebudeme si nic nalhávat. To, jakou mzdu požaduju, závisí na výše uvedeném – tedy co budu dělat, s kým a jak. Jsou práce, co bych rád dělal, ale s lidmi, kteří tam pracují, bych nedělal ani za zlaté prase. Na druhou stranu jsem ochoten lehce slevit, když mi to zaměstnavatel vynahradí někde jinde. (Dovolenou? Iluzorní… lidé na pozicích, kde dělám já, mají problém s tím si ji vůbec vybrat.)

Před časem jsme se tohoto téma dotkli i tady na Zdrojáku v článku Davida Majdy Jak psát nabídky práce pro vývojáře, kde stojí:

Většina nabídek, které (vývojář) obdrží, obsahuje elementární nedostatky. Pokud dodržíte zásady uvedené v tomto článku, vyhnete se jim a už jen tím překonáte většinu vaší konkurence. Dál vás pak může dostat už jen dobrý copywriting a atraktivita nabízené práce samotné.

A jaké zkušenosti máte vy?

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 9

Přehled komentářů

joka Pohovor
Igor Hlina Re: Pohovor
Majko
Martin Hassman Re:
Jakub Mrozek ... což mi připomíná, že bych ti měl k
Martin Hassman Re: ... což mi připomíná, že bych ti měl k
Guido Články k tématu
kamil požadované vzdělání, reference, zkušenosti a další...
Guido Měl by mít vývojář portfolio?
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=7994