Pong pomocí kaskádových stylů

Apple v posledních letech do implementace kaskádových stylů ve WebKitu zahnul řadu nových vlastností zabývajících se animacemi. Názory na tento fakt jsou kontroverzní, nicméně Firefox některé z těchto vlastností začal implementovat a W3C zvažuje, zda by je nemělo standardizovat.

Peter Gasston sice také patří mezi odpůrce, ale přesto si s modulem CSS Animation trochu pohrál a zkusil v něm vytvořit dnes již klasickou hru Pong (není to tedy úplná implementace, hráče zde neovládá uživatel, jedná se opravdu jen o lehce interaktivní animaci). Peter je (i přes svůj odpor) novými možnostmi kaskádových stylů okouzlen a přemýšlí, kam až by byly schopny možnosti kaskádových stylů posunout. A co si myslíte vy, mají CSS animace budoucnost?

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 5

Přehled komentářů

Anonym Budoucnost
Hoween Re: Budoucnost
Anonym Re: Budoucnost
skeptik Re: Budoucnost
karf Re: Budoucnost
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=575