8 komentářů k článku Události z ledna 2009, které byste neměli přehlédnout:

 1. Father Hurley

  Cechy
  To je zajimave, ze mame uzitecne nastroje z Cech. Skoda, ze se autor zameruje jen na Cechy. Ja bych urcite ocenil nastroje i z jinych casti republiky. Co se tyka Surface, tak s tim na Moravu nejezdete, dostali byste tam "zidlou do hlavy".

  1. Anonym

   Re: Cechy
   "Skoda, ze se autor zameruje jen na Cechy. Ja bych urcite ocenil nastroje i z jinych casti republiky." -> nesmysl.

 2. Anonym

  RE: Události z ledna 2009, které byste neměli přehlédnout
  Chybi mi zde uvedeni Ruby 1.9.1, coz je pomerne prelomove vydani…

 3. keff

  Super!
  Super – rychle, jasne, prehledne. Tohle mesicni shrnuti se mi moc libi, na jinych serverech bych musel precist desitky stranek plnych autorskych spekulaci, abych dostal stejne informacni jadro. Chvalim Zdrojak:)

 4. allstar

  RE: Události z ledna 2009, které byste neměli přehlédnout
  AD: "SSL certifikáty, které používají MD5, jsou nespolehlivé"
  No to si mi teda objevil ameriku. Ja uz to vim pres 4 roky.

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   RE: Události z ledna 2009, které byste neměli přehlédnout
   Přesně, ten problém není vůbec nový!

   Ale jak je jasné z té odkazované zprávy výše, i po několika se jedná o stále ignorovaný problém. (Toho jste si nejspíš nevšiml.) Právě nedávno se na něj snažila upozornit skupina odborníků na bezpečnostní konferenci ukázkou, že za pomoci 200 herních konzolí lze tento problém zneužít do 24 hodin (což je z pohledu certifikátů téměř v reálném čase). Tak uvidíme, zda to s řešením něco udělá.

   1. brouzdal

    RE: Události z ledna 2009, které byste neměli přehlédnout
    Zato na Lupě jsou komentující napadáni za to, že "nj, oni sice na libku udělali hashe hesel s md5 bez saltu, ale podívejte se, jak je to super aplikace, jenom zavidíte!". Takže o nějaký pochopení, že md5 už nepoužívat nikdy, nikde a nijak (zvlášť dementní a naprosto amatérský je to v novejch či upgradovanejch kódech), se zatim nejedná, a kódy známejch a navštěvovanejch služeb dělaj stejný antibezpečnostní IT lamy jako dřív.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2933